Hidrolik Teknolojileri

rtkteknoloji-logo
Endüstri
Hidrolik Teknolojileri
Konum
Ostim Osb Mah. 1233 Cad. No: 2 Yenimahalle / Ankara
Satış Türü
B2C, B2B

Kullanılan ürünler

metal

Metal

Örnektir.

Hidrolik Teknolojileri

Sektöre Hidrolik Silindir imalatı ile başlayan firmamız gelişen teknolojik imkanlardan faydalanarak tezgah parkını genişletmiştir.
Hidrolik Silindir imalatinda 8 metrelik ve 14 metrelik iki adet Yatay Honlama Tezgahı kulanılmaktadır. Hali hazırda aktif olarak çalışmakta olan bu tezgahlarımız Türk Sanayi sektörüne etkin bir şekilde hizmet vermektedir.

İMALATLARIMIZ

•BETON POMPASI SEVK SİLİNDİR İMALATI
Beton Pompası Sevk Silindirleri öncelikle, ezme işleminden geçtikten sonra Sert Krom Kaplama yapılır. Ardından tekrar honlama yapılarak malzemenin yüzey kalitesi arttırılmaktadır.
Teknik Özellikler:
Boru Kalitesi : St 52-3 (H8)
Krom Kalınlığı : ø=400-500 mikron
Krom Yüzey Sertliği :850-1000 Vickers (HV)

•KROM KAPLI MİL İMALATI
Hazır Kromlu Miller Hidrolik ve pnomatik silindirlerde rot mili olarak, yataklamalarda kolon mili olarak kullanılmak üzere üretilmektedir.
Hazır Kromlu Miller, Hazır Kromlu Boru Rot ve Hazır Kromlu Dolu Miller olarak imal edilmektedir.
Teknik Özellikler:
Sert Krom Kaplama Kalınlığı : ø 50±5 mikron
Pürüzlülük Değeri :0,1 mikron-0,25 mikron
Mil Çapları:
Min Çap : 40 mm
Max Çap : 500 mm
İstenilen boylarda imalat yapılmaktadır.

•HİDROLİK SİLİNDİR İMALATI
• ENDÜSTRİYEL HİDROLİK SİLİNDİRLER

Endüstriyel Hidrolik Silindirler, hidrolik presler, endüstriyel tesisler, hidrolik kuvvet gereksinimi olan operasyonların bulunduğu tüm fabrikalar, plastik enjeksiyon makinaları, çimento fabrikaları, tarım makinaları ve diğer pek çok alanda kullanılanım alanı olan Hidrolik Silindirlerdir.

• TELESKOBİK HİDROLİK SİLİNDİRLER
Hidrolik Silindirlerde strok (etki mesafesi) uzunluğunun fazla olması durumunda Teleskobik Silindir uygulaması da yapılabilmektedir. Bu tip silindirlerde istenilen strok mesafesini sağlamak amacı ile Hidrolik silindir ana borusu içinden çıkan mil (boru rot) gerekli mesafeyi sağlayacak kadar kademeler halinde, eğilme ve burkulma (flambaj) mukavemet değerleri de göz önüne alınarak tasarımlandırılabilir.

• İŞ MAKİNALARI HİDROLİK SİLİNDİRLERİ
İnşaat, hafriyat, sanayi gibi sektörlerde yoğun olarak kullanılan her marka ve tipte Paletli ve Lastikli Ekskavatörler, Kazıcı ve Yükleyiciler, Ağaç Sökme-Dikme Makinaları, Beton Pompaları gibi iş makinalarının Kaldırıcı Silindirleri (lifti), Arm Silindirleri, Kova Silindirleri, Yükleyici Silindirleri İş Makinası Hidrolik Silindiri kapsamına girmektedir. Kuruluşumuzda yukarıda belirtilen tüm tip ve kapasitedeki İş Makinalarının Hidrolik Silindirlerinin yapımı ve revizyonu operasyonları yürütülmektedir. Bu operasyonlarda kullanılan tüm yardımcı malzemeler, iş makinası ana imalatçısının belirtmiş olduğu kalite standartları dahilinde olan malzemelerdir.

• HİDROLİK ÜNİTE VE SİSTEM
Tamamına yakını bir Hidrolik Silindiri tahrik ederek Hidrolik Silindirden güç ve iş elde edilmesini sağlayan sistemlerdir. Bu sistemlerin en belirgin elemanları motor, pompa, valf, hidrolik borular, rakorlar , basınç ölçen cihazlar gibi ürünlerdir. Sektör genelinde yapılan araştırmalar sonucunda belirlediğimiz partner firmamızla her kapasite ve isteğe cevap verebilecek Hidrolik Sistemlerin projelendirmesi ve üretimini kuruluşumuz bünyesinde gerçekleştirebilmekteyiz.

• YEDEK PARÇA
Kuruluşumuzda üretimi yapılan her çeşit ürün için tüm yedek parçalarımız mevcuttur. Bunlara ilaveten, müşteri talebi doğrultusunda sertlik ve mukavemet oranı arttırılmış pim, mil ve her boyut ve özellikte burç gibi özel ürünlerde imalat kapsamımıza girmektedir.

• SIZDIRMAZLIK ELEMANLARI
Bu ürünler sızdırmazlık sağlamak, üzerinde yağ tutarak sürtünmeyi ve dolayısıyla aşınmayı önlemek, Hidrolik silindir boğaz bölgelerinden hidrolik yağ kaçağını engellemek, yataklamaya yardımcı olmak amacı ile kullanılan sistem elemanlarıdır.
Bunlar;
O-Ring (Oring),
O-Ring Kit (Oring Kit),
Fitil O-Ring,
Süper Pul,
Yapıştırıcılar,
Burç,
Piston-Rod Buffer,
Şerit Yataklamalar,
Yağ Keçesi,
Kaplin,
Nutring,
V-Ring (Vring) başlıca örnekleridir.

Hassas Boru Taşama